Nezařazené

Světoznámá Danielle de Niese zazpívá s Pražskou komorní filharmonií

Přidal  |  0 Komentáře

Jedna z nejlepších sopranistek současnosti Danielle de Niese ozdobí krátce po novém roce Cyklus výjimečných projektů Pražské komorní filharmonie. Exkluzívní koncert pod názvem Danielle de Niese zpívá Mozarta se koná 6. ledna ve Dvořákově síni pražského Rudolfina pod taktovkou šéfdirigenta orchestru Jakuba Hrůši.

Příjemnou atmosféru navodí mozartovský program, ale i očekávání spojená s prvním pražským vystoupením vyhledávané mladé sopranistky, jež by měla dobře ladit s mladým duchem Pražské komorní filharmonie.

D.de+Niese3

Osobní kouzlo temperamentní Američanky australsko-srílanského původu by samo nemohlo stačit k její žádanosti v předních světových operních domech. Danielle de Niese již s úspěchem zpívala v newyorské Metropolitní opeře, v Královské opeře Covent Garden v Londýně či na festivalu v Glyndenbourne. Ve slavné Metropolitní opeře se představila již v devatenácti letech v roli Barberiny v Mozartově Figarově svatbě, kde zpívala s Renée Fleming, Brynem Terflem a Cecilií Bartoli. Do téže inscenace na stejné scéně se v sezóně 2009/2010 vrátila – ale již v hlavní ženské roli Zuzanky. Slavila již mnohé operní úspěchy, zazářila například v Itálii v Gluckově opeře Orfeus a Euridika.

D.de+Niese1