Degustace parfémů poprvé v Čechách

Přidal  |  0 Komentáře

Odbornice na parfémy Adéla Bartlová ve spolupráci s tváří parfumerie „ELNINO“ miss Janou Doleželovou návštěvníkům krok za krokem pomalu odkrývala tajemství vzniku vůní a nejznámějších parfémů světa. Historie parfémů započala již ve starověku. K výrobě parfémů se tehdy používaly převážně vonné látky z rostlin, například sušené byliny či pryskyřice. V této době byla již známa i metoda destilace. Zajímavostí je, že nejstarší továrna na výrobu parfémů, kterou archeologové objevili, je stará 4000 let a nachází se na Kypru.
Výlet do arabského světa
V rámci degustace se návštěvníci podívali i do arabských zemí, kde jsou oblíbené výrazné parfémy, jejichž složení vychází z místních vonných látek (kadidlo, myrha, egyptský jasmín apod.) Japonci si naopak na výrazné vůně nikdy nepotrpěli a i dnes se tam prodávají spíš svěží parfémy.

Putování po světě parfémů bylo pro návštěvníky velmi silným zážitkem, otevřela se před nimi nová, zcela unikátní možnost poznávat dějiny lidstva pomocí čichových vjemů a díky typickým vůním parfémů z naší historie.