Běháním získali přes 3,5 milionů korun pro nemocné děti

Přidal  |  0 Komentáře
Šek s 3,5 miliony pro děti s onkologickým onemocněním

Šek s 3,5 miliony pro děti s onkologickým onemocněním

Sedmi českými městy se prohnalo na 10 800 běžců již čtvrtého ročníku Běhu pro život, pořádaném Nadačním fondem Tesco. Patrony akce byly české celebrity, například Alice Bendová, Roman Vojtek, Petr Bende nebo Tereza Kostková. Cíl zhruba 4kilometrového běhu byl jasný, vydělat přes tři a půl milionu korun pro děti s nádorovým onemocněním. Peníze slouží k zajištění domácí péče.

„Domácí péče příznivě ovlivňuje psychiku dítěte, která je důležitým faktorem v boji proti nádorovým onemocněním. Dítě má možnost zůstat v prostředí, kde se cítí bezpečně a není vystavováno stresu z pobytu v nemocnici.“, přibližuje těžkosti spojené s léčbou nádorových onemocnění primářka Kliniky dětské onkologie FN Brno MUDr. Viera Bajčiová.

Nakonec se podařilo získat ještě o 71 tisíc korun více, z nichž se pořídil mechanický vozíček pro děti, které vlivem nemoci mají dočasné problémy s pohyblivostí.

Běh se uskutečnil v Pardubicích, Brně, Českých Budějovicích, Ostravě, Ústí nad Labem, Plzni a v Praze. Peníze se kromě startovného vybíraly i výtěžky z prodejů modrých tkaniček, dárcovských SMS a darů.