Chodovská tvrz představí výstavu Holky

Přidal  |  0 Komentáře
Tyršlův obraz

Tyršlův obraz

Lubomír Typlt dodneška kreslil téměř výhradně chlapecké postavy. V Chodovské tvrzi proběhne od 18. září do 4. listopadu zlomová výstava nazvaná Holky, která se trochu vymyká z Typltovy dosavadní tvorby. Například obrazy Červené a Bílé šatičky představují v sekvenci plačící holčičku v bílých a rudých šatičkách. Pláče, nebo se jen bojí? Proč si zakrývá oči? To autor neodhaluje, stejně jako u nových obrazů.

 

„Tentokrát prchají před nějakým neznámým nebezpečím. Může to být oheň, který se na tělech odráží oranžovou barvou, ale také nemusí. Původce nebezpečí je mimo úhel divákova pohledu. Dívky běží a my na jejich tvářích vidíme paniku z nebezpečí, které jim hrozí. Každá postava stojí sama za sebe, ale je i článkem v organismu skupiny“ popisuje Typlt svá nejnovější díla.

Lubomír Typlt je český autor, který se pohybuje mezi Čechami a Berlínem. Vystudoval pražskou VŠUP obor Ilustrace, dále brněnskou FaVU obor Malířství a Kunstakademii v Düsseldorfu.

Na výstavu Holky se můžete podívat v Chodovské tvrzi (Ledvinova 9, Praha 4) od úterý do neděle mezi 13. a 19. hodinou. Připomínáme, že výstava se koná od 18. září do 4. listopadu.

Bližší informace naleznete na stránkách Chodovské tvrze (zde), nebo na stránkách Lubomíra Typltla (zde).