Pozvánka: EQUAL PAY DAY – DEN ROVNOSTI PLATŮ

Přidal  |  0 Komentáře


EKONOMICKÉMU A HOSPODÁŘSKÉMU RŮSTU NAŠÍ SPOLEČNOSTI POMŮŽE ODSTRANĚNÍ ROZDÍLŮ V PLATECH ŽEN A MUŽŮ
Praha, 15. 3. 2012
V České republice vydělávají ženy za stejnou práci o 26,2% méně než muži, což není vůbec povzbudivé. Ženy přitom hrají zásadní úlohu v evropské zaměstnanosti a hospodářském růstu a jejich dovednosti a talent jsou pro ekonomický a hospodářský rozvoj nezbytné. Odstraněním rozdílů v platech můžeme pomoci a hospodářskému růstu naší společnosti. Proto se již potřetí koná akce Equal Pay Day – Den rovnosti platů „ženy ženám a nejen jim“.

„Cílem akce, která se letos bude konat 12. 4. 2012 v Domě módy a na Václavském náměstí, je vyvolat veřejnou diskuzi nad příčinami tak velkého rozdílu mezi platy právě u nás a také příležitost motivovat ženy k jejich dalšímu osobnímu rozvoji. Svůj život máme ve svých rukách,“ říká Ing. Lenka Šťastná, prezidentka organizace Business and Professional Women, která akci pořádá.
Stejně jako v minulých ročnících budou mít návštěvnice akce možnost se prostřednictvím mentoringu setkat s úspěšnými manažerkami a podnikatelkami z různých oborů a získat od nich cenné rady. Na mentoring se může přihlásit každá žena, která se zajímá o svůj profesní a osobní růst, stačí si vybrat mentorku (seznam mentorek a jejich profily naleznete na www.epdcr.cz, www.bpwcr.cz nebo na http://www.facebook.com/equal.pay.day.czech). Mentoring bude probíhat v 5. patře Domu módy od 14 do 15 hodin a od 16 do 17 hodin. Na mentoring se můžete objednávat na sekretariat@epdcr.cz .
Equal Pay Day – Den rovnosti platů „ženy ženám a nejen jim“ ale nenabízí pouze mentoring. Připraven je i bohatý kulturní program. Těšit se můžete například na hudební vystoupení Ondřeje Rumla, Terezu Kostkovou, módní přehlídky nebo děti z dětských domovů. Nezisková organizace Business and Professional Women – (letošní ročník) totiž podporuje Nadační fond Plaváček, který pomáhá nadaným a talentovaným dětem z dětských domovů. Zajímavá je také podpora nového projektu Charitky. Celou akci bude moderovat Iva Lecká.
Od 14 hodin budou také moci účastnice, které se prokážou symbolem akce – červenou taškou, využít 26% slevy, které nabídnou vybrané obchody v Domě módy. Červené tašky s dárky uvnitř jsou připraveny zdarma pro prvních pět tisíc účastnic. Na závěr programu proběhne za zvuků desítek bubnů zápis do Guinessovy knihy rekordů v největším počtu žen s červenými taškami.

Mgr. Tereza Melišová
PR Manager
Business & Professional Women – Asociace úspěšných žen
email: tereza.melisova@bpwcr.cz
telefon: 774 996 628
www.bpwcr.cz, www.equalpayday.cz