Soutěž o 2CD Dick Francis – Motiv koní

Přidal  |  0 Komentáře

Dick Francis (1920 – 2010)
31. října 1920 se v jižním Walesu, v městečku Lawrenny narodil chlapec se srdcem žokeje, který byl ve svém pozdějším věku proslulý nejen v koňském sedle, ale též jako britský novinář a spisovatel detektivních románů. Za druhé světové války byl pilotem  Královského letectva.
V průběhu své osmileté kariéry profesionálního žokeje (1948-1956) získal více než 300 ocenění za vyhrané dostihy.
Poté se stal sportovním redaktorem London Sundy Express – tématika, které se věnoval, se opět týkala dostihů.
Napsal mnoho knih z dostihového prostředí nebo alespoň postava či zápletka se týkala dostihů.  Po smrti manželky  se ve své tvorbě na několik let odmlčel. Když se opět k literární činnosti vrátil, napsal kromě vlastních románů i tři knihy společně se svým synem Felixem.

Kniha Motiv koní je detektivní příběh z dostihového protředí. Malíř portrétů dostihových koní Charles Todd je chlapík se smyslem pro spravedlnost. Vražda Reginy, ženy jeho bratrance Donalda, a požár v domě bohaté vdovy Maisie jej nemohou nechat v klidu, zvlášť když se policejní vyšetřování omezuje pouze na bratrance, který se zhroutil. Rozhodne se proto, spolu s přáteli Jikem a Sárou, zločiny odhalit. Usilovné pátrání je přivede do tvrdých a nebezpečných střetů se skupinou padělatelů významných malířských děl a podvodníků velkého kalibru.

Soutěžní otázka: Kde žil Dick Francis od roku 2000?

Tři vylosovaní výherci obdrží komplet 2CD s rozhlasovou nahrávkou uvedené knihy Dicka Francise s názvem Motiv koní v hodnotě 299Kč, kterou nedávno vydal Radioservis.

Na soutěžní otázku nám odpovězte nejpozději do 31.5.2012 na emailovou adresu sekretariat@dama-online.cz, nebo můžete odpověď zaslat poštou na adresu redakce: Biskupcova 30, 130 00 Praha 3.

Do předmětu emailu či na obálku prosím uveďte Soutěž Dick Francis.

Těšíme se na vaše odpovědi a přejeme hodně štěstí!