Pes ve městě … křest humoristické knihy Veroniky Hájkové

Přidal  |  0 Komentáře

5. června 2012 proběhl v Paláci knih Luxor křest humoristické prózy Veroniky Hájkové PES VE MĚSTĚ. Knihu pokřtil herec Václav Vydra.

Veronika a Béla, autorka s hrdinkou své knihy Pes ve městě

Veronika Hájková: Pes ve městě

„Pozor na návody k použití!” varuje humorná próza Pes ve městě. Život jedné pozdní matky obrátí naruby fenka anglického buldoka – nezvratný důkaz o tom, že rozvážné, poklidné a nesportovní plemeno produkuje výjimky. Zaznamenaný rok se vzpurným štěnětem, svérázným dítětem, zpovykaným manželem, rozšafnými rodiči a kazisvětskou tetou vyvolá bouři souznění u mnoha českých žen. U pejskařů pak sentimentální vzpomínky na jejich kynologické začátky. Název Pes ve městě mírně připomíná kultovní seriál Sex ve městě. Ano, i v této knížce se scházejí kamarádky s padesátkou na krku, aby probíraly život, hádaly se, vysmívaly se svým trablům a byly si oporou, aby se ze života nezbláznily.

Veronika Hájková

(nar. 1961) vystudovala Fakultu žurnalistiky UK. Řadu let pracovala jako redaktorka Českého rozhlasu, jejím hlavním tématem byla příroda a zvířata. Paralelně úspěšně seznamovala osamělé posluchače v pořadu Šance pro lásku. K odchodu do České televize ji přemluvil cimrmanolog Jiří Šebánek, jenž za sebe hledal náhradu při psaní scénářů pro Martu Kubišovou v pořadu Chcete mě?. V současnosti Veronika Hájková pracuje jako televizní dramaturgyně a scenáristka, v péči má mj. i pořad o zvířatech.

kmotr knihy Václav Vydra

zleva Václav Vydra, Veronika Hájková, Béla Fleck Hájková a Denisa Novotná, Knižní klub

autorce zahrála bluesgrassová kapela Skromný Leon

zleva Václav Vydra, Béla Fleck Hájková (v knize vystupuje pod jménem Fiona) a autorka Veronika Hájková

zleva Václav Vydra, Béla Fleck Hájková (Fiona) a autorka Veronika Hájková

Knížku vydal Knižní klub 2012, doporučená maloobchodní cena je 229 Kč. Další informace najdete na www.bux.cz.

Foto: Jovan Dezort