Hrst mozaikových kamínků – ze života

Přidal  |  0 Komentáře

Každý z nás by byl rád zdráv a spokojen, ale často, díky nezdravým myšlenkovým návykům, které máme v sobě zakódovány, si přivádíme různá trápení a nemoci.

Třeba taková netolerance. Dnes myslím docela rozšířená vlastnost. Každý by rád, aby byly věci po jeho, a když to tak není, tak se mu to nelíbí.

Ale to přece NENÍ ÚČELEM, ABY BYLY VĚCI PODLE JEDNOHO ČLOVĚKA. Každý má svůj mentální obraz světa, svoje myšlenkové pochody a návyky, svůj mentální svět a do něho si vše vkládá a v jeho zorném úhlu vidí. Někdo si vytvoří řešení, jak věci udělat v hlavě, a pak to jen udělá, někdo jiný dělá věci za pochodu. Všichni jsme jen nepatrným zrníčkem písku na břehu oceánu a každý má svoje místo. Dohromady tvoříme jeden celek. Budu-li se na někoho zlobit, je to podobné, jako když se palec hněvá na ukazováček :o) Takže jen klid, nechme každému, co jeho jest včetně mentálních návyků, přejme mu jen to nejlepší v nadhledu, každý to umí jen tak, jak to dělá. Tak jako nemohu chtít po malém dítěti, aby mi počítalo logaritmy, tak nemohu chtít po druhých, ale ani po sobě, dělat věci lépe, než jak jsem schopna. A třeba je to jen v tu danou chvíli a zítra to bude lepší :o) … Tak nevěšme hlavu, mějme na paměti, že jsem krásná a Bohem milovaná bytost, jako kdokoliv jiný…