Jižní Morava láká pohodou, krásnou přírodou a dobrým vínem

Přidal  |  0 Komentáře

Palava vinice a Nove MlynyPoznejte krásy a historické památky jižní Moravy. K toulkám tímto krajem neodmyslitelně patří vinohrady, řádky vinic, vinné sklepy a víno. Kromě lahodného moku na vás čeká ovšem i panenská a turisticky ještě ne tak zaplavená příroda, krásné památky zapsané v UNESCO i snadné cyklotrasy, které zvládne každý bez ohledu na kondici či věk.
Pavlovské vrchy se táhnou severovýchodním směrem od Mikulova a vrcholy kopců zvýrazňují zříceniny středověkých hradů (Děvičky a Sirotčí hrádek). Věděli jste na příklad, že i ony jsou biosférickou rezervací UNESCO? Na jejich úpatí se nachází půvabné vinařské vesničky, mezi nimi i Dolní Věstonice – naleziště světoznámé Věstonické Venuše, a obtáčí je neméně proslulé vodní dílo Nové Mlýny, kde se dá v létě krásně vykoupat. Při vašich toulkách byste neměli vynechat ani proslulý Lednicko-Valtický areál, který je rovněž zapsaný v UNESCO, a Svatý kopeček v malebném Mikulově. Okuste letos v létě slunce jižní Moravy!
Navštivte známou vinařskou obec Pavlov a ubytujte se v hotelu s téměř domácí péčí: přesně takový je totiž OREA Hotel Iris***, který leží v Pavlově hned u Nových Mlýnů. Hotel Iris je místem, kde prožijete pohodovou dovolenou, relaxační víkend, romantický pobyt nebo odpočinek v relaxačním centru.

Více na www.orea.cz/cz/dovolena-na-palave.
Využít můžete i zvýhodněných balíčků na webu: www.letojakomalovane.cz.

Palava hrad

 

 

 

 

 

 

 

Palava Iris