Trpíte atopií?

Přidal  |  0 Komentáře

lrp-lipikar-baume-ap-vizulAtopická dermatitida, neboli atopie, je chronickou zánětlivou patologíí pokožky, která je celosvětově stále na vzestupu. Dokonce se stala druhým nejčastějším konzultačním motivem v ordinacích dermatologů. Pacienti trpící tímto onemocněním se pohybují v začarovaném kruhu: jejich pokožka je velmi suchá a olupuje se, což vede ke svědění a vzplanutí zánětů. Dočasná úleva v podobě škrábání pokožky vede k podráždění a následně k dalšímu svědění. Stavy akutního vzplanutí se tak opakují stále dokola, což přispívá ke zhoršující se psychické i sociální pohodě pacientů.
La Roche-Posay, přední značka zabývající se řešením pro pokožku se sklonem k atopii, se inspirovala zásadním vědeckým objevem: za atopii je kromě kožní bariéry spoluzodpovědný mikrobiom – společenství mikroorganismů v našem těle, unikátní u každého z nás. Klíčem k úspěchu atopické pokožky je vyvážit její mikrobiom. La Roche-Posay uvádí na trh inovaci pro citlivou pokožku se sklonem k atopii – Lipikar baume AP+.

Relipidační balzám proti podráždění a škrábání

Inovace v podobě nově patentované aktivní látky Aqua Posae Filiformis přináší dvojí účinek působení na dva určující faktory pokožky se sklonem k atopii:
1. na povrchu – vyrovnává mikrobiom, čímž pozastavuje stav akutního vzplanutí a stabilizuje pokožku v období klidu
2. zevnitř pokožky – dlouhodobě obnovuje funkci kožní bariéry a zklidňuje podráždění
Výsledky jsou zřejmé již po 1 měsíci používání: vysušování a svědění pokožky je účinně minimalizováno, fáze akutního vzplanutí oddálena a období klidu dlouhodobě obnovené.