Zelená káva pomáhá hubnout

Přidal  |  0 Komentáře

Zelena_kavaHledáte alternativu ke kofeinovým nápojům? Zelená káva snižuje chuť k jídlu a zabraňuje ukládání tuku. Pokud plánujete péct vánoční cukroví, je zelená káva skvělá alternativa, jak si připravit „zdravé“ vánoční cukroví (nahrazením části tekutiny odvarem). A věřili byste, že ze zdravé zelené kávy lze připravit i fantastiocké latté? Recept najdete níže.
Vyhledáváte bezlepkové potraviny? Pak si můžete dopřát šálek bezlepkové kávy. Obsahuje nepražená zrnka kávy arabika a čekanku lékařskou. Je tak vhodnou alternativou ke klasické černé kávě. Neobsahuje kofein.

 

Latté ze zelené kávy:
½ čajové lžičky Zelené kávy se skořicí
vařící voda
mléko
cukr či med

Z vody a kávy připravíme silné espresso. Mléko si ohřejeme, osladíme vanilkovým cukrem, a když je horké, odlijeme půlku do vyšší sklenice. Po lžičkách přidáváme připravené espresso tak, aby se s mlékem nesmíchalo. Druhou část mléka našleháme šlehačem do jemné pěny, kterou doplníme sklenici až po okraj. Pro Caffé latte je vhodná káva s příchutí skořice, ale vyzkoušet můžete i zelenou kávu s kardamomem či kokosem. Podáváme s dlouhou lžičkou a brčkem
Zelená káva je k dostání na www.dnmcompany.cz .
latte_recept_