Kdo poslouchá, nezlobí

Přidal  |  0 Komentáře

0252-14-adamec-krkonosske-pohadky-inlay.inddZaposlouchat se s dětmi do krásných příběhů, kde dobro vítězí nad zlem – co může být v sychravých večerech lepšího? Vypněte televizi a počítač a nechte rozvíjet fantazii svých dětí poslechem pohádek o Krakonošovi, přísném ale spravedlivém pánu hor. Pohádky namluvili  mistři slova i zástupci nové generace hereců: Josef Somr, Ota Jirák, Pavel Zedníček a Karel Hlušička.
Tyto nádherné poudačky, vyprávěnky či jednoduše pohádky, se odehrávají v dobách již dávno minulých, kdy ještě člouječí pokolení bylo s přírodou spjato. V dobách, kdy v zimě ouplně pokaždé byly stromy sněhem zavěšené a v lese tak vytvořena pohádková vidina. Tehdá vzduch čistý, jiskřivý a pokojné ticho lákaly k častým procházkám v tomto čarokrásném prostředí.
V dobách těchto jste také mohli velmi často na Krkonoších potkat všemocného vládce těchto hor, jemuž místní horáci Krakonoš říkají a německy mluvící obyvatelé hor jej Rüberzahlem zvou.
Dozvíte se, co se kde na verškách šustlo, a jaké taškařice a šprýmy Krakonoš pro dobré horáky připravil a jak případné nepravosti dokázal ztrestat. Snad tato sbírka pohádek a zkazek nalezne mezi vámi dostatek ctitelů Krakonošových kousků a zanechá ve vás něco málo z kouzla starých Krkonoš a života tamních horáků.