Jak připravit pleť na léto

Přidal  |  0 Komentáře

Na léto si musíme ještě nějaký ten týden počkat, ale první teplé sluneční paprsky můžeme chytit již teď. Je proto dobré pokožku na sluníčko připravovat již na jaře, abychom v létě měli krásnou a hlavně zdravou pleť.  Jarní sluníčko ale dokáže být pěkně zrádné a je důležité proto zvolit správnou péči. Po chladnějším počasí pokožku nejlépe probudíte jemným peelingem. Ten provádějte po celé jaro jednou týdně. Skvěle se tak zbavíte odumřelé pokožky, vyhladíte pleť a připravíte ji na první teplé paprsky. „Základem v péči by měl pak být krém s UV faktorem, který je nejlepší nosit celoročně i během špatného počasí, protože i když je pod mrakem, pleť je stále vystavena negativnímu záření. Během jara si pořiďte pleťové krémy, které mají minimálně SPF 15. Používejte též líčidla s ochranným faktorem. Dnešní nabídka kosmetiky je vysoká a koupit můžete pudr, make-up i tvářenku s dostačující SPF ochranou, “ říká Dagmar Korbová Krůzová z oddělení kosmetiky e-shopu Vivantis.cz.

http://www.dreamstime.com/royalty-free-stock-photography-woman-using-peeling-glove-shower-wet-hair-standing-rubbing-her-shoulder-to-remove-dead-cells-rejuvenate-her-skin-image49422347Solárium vynechejte

Mnoho žen i mužů, v rámci příprav na léto chodí častěji do solária v domnění, že pokožku tak lépe na sluneční paprsky připraví. Ale opak je pravdou, solárium není pro pokožku zdravé a velmi ji zatěžuje, především pak v mladém věku. U lidí do 20 let by solárium mělo být tabu. Raději zvolte vhodné vitamíny jako je E a C. Ideálním doplňkem stravy je také B-komplex.
Několik týdnu před létem je také dobré jíst betakaroten, ten podporuje zdravou barvu při slunění a pomáhá minimalizovat škodlivý dopad volných radikálů.  Doporučené denní množství beta-karotenu by mělo být přibližně 6 mg. Od spálení ale betakaroten nepomůže, takže při sobě mějte vždy opalovací krém. Betakaroten používejte i po dovolené, pomůže vám prodloužit opálení. Lidé se světlým pigmentem by opalovací krémy měli nosit i na jaře.  Samozřejmostí by také měl být dostatečný pitný režim, který hydratuje tělo.