Ve stínu trůnu

Přidal  |  0 Komentáře

image004 (1)Druhý román autorky Královnina gambitu se věnuje životu u královského dvora posledních Tudorovců – osudům dvou sester, jež mají k nástupnictví stejně hrozivě blízko jako jejich nejstarší sestra lady Jana Greyová, popravená po pouhých několika dnech na královském trůnu.
Doba bouřlivé vlády Marie I. Tudorovny. Lady Kateřina a lady Marie Greyovy jsou otřeseny brutální popravou své starší sedmnáctileté sestry Jany, devítidenní královny. Otázka nástupnictví zůstává otevřená.
Ani jedna ze sester se pro nesnadný život u dvora příliš nehodí. Lehkomyslná Kateřina, považovaná mnohými vlivnými osobami za právoplatnou nástupkyni na trůn, nedokáže ovládat vlastní emoce a potřebu milovat a být milována. Její sestra, přemýšlivá a bystrá Marie, má zdeformovanou páteř a je zakrslého vzrůstu, což se považuje za ďáblovo znamení. I tudorovská krev, která oběma dívkám koluje v žilách, je pro ně víc prokletím než požehnáním. Jsou figurkami na královské šachovnici, manipulované, střídavě zahrnované přízní i podezřívané ze spiknutí a velezrady.

Nakladatelství JOTA/ediční řada Beletrie
Elizabeth Fremantleová
Ve stínu Trůnu: Vášně a intriky na dvoře posledních Tudorovců.
pevná vazba s přebalem, 496 stran
Originální název: Sisters of Treason
Přeložila: Ina Leckie

Vychází i jako e-kniha.