Boj proti krepatění

Přidal  |  0 Komentáře

fpf20-before-front-bwZkrotit a upravit krepaté, kudrnaté nebo hrubé vlasy do lesku a hebkosti? Problematika krepatosti vlasů se v moderních profi salonech řeší každý den. Proč? Krepatý vlas ztrácí lesk a pružnost, hůře se upravuje a dělá ženu starší.

Krepatost zdravých vlasů

Tento případ se týká všech přírodně vlnitých až kudrnatých vlasů. Pokud se takové vlasy v suchém stavu rozčešou, krepatí se bez výjimky, díky své odlišné struktuře. Zejménafpf20-after-front-color pokud jejich majitelka nemá štěstí na profesionálního kadeřníka, který by jí navrhl systém péče, o tento typ vlasů.

Chemické poškození

Toto krepatění mají na svědomí neodborné chemické zásahy – nejčastěji časté barvení nebo zesvětlování vlasů, barvami s obsahem amoniaku. Pro poškození vlasů stačí dvě tři agresivní barvení a vlas ztratí svou přirozenou hydrataci a tím i lesk a pružnost a výsledkem je právě krepatost.

Jak zmírnit krepatění?

U krepatějících se vlasů platí zásada – čím více se je snažíte upravit, učesat, vyfoukat, tím je to horší. Proto češte vlasy zásadně jen před umytím, sušte je pouze přes difuzér s ionizátorem a chladným vzduchem, nebo ještě lépe – nechte je uschnout bez pomoci fénu. A fpf10-before-front-bwintenzivně je hydratujte. Právě dlouhodobé udržení hydratace ve vlase je nejtěžší úkol pro odborníky. Naprostá většina kvalitních přípravků dokáže omezit krepatost maximálně 24 hodin a poté jsou vlasy opět suché. Hloubkové masky a kůry pomáhají po dobu nejvýše týden po aplikaci, ale není možné je opakovat bez mytí vlasů.
Na jemné vlasy pomáhají různé oleje (arganový, mandlový…), jak ale upravit normální vlnité a kudrnaté vlasy, nebo dokonce dlouhé a husté? Dosud byly ženy nuceny žehlit, foukat, máčet a stahovat do culíku, nebo denně bojovat s neupraveným vzhledem.

V čem spočívá mimořádné kouzlo Frizz Dismiss?fpf10-after-front

Redken konečně přichází s účinným řešením: řada produktů Frizz Dismiss.
Speciální složení produktů dokáže vlas výrazně změkčit. Po použití čtyř na sebe navazujících produktů vlasy viditelně splývají, lesknou se a tento efekt vydrží do dalšího mytí. Tato péče navíc chrání vlasy před vnější vlhkostí, takže účes vydrží déle hladký a upravený. Produkty navíc neobsahují sulfáty a jsou šetrné k životnímu prostředí.

Tipy:

Střídejte systém kombinace produktů Frizz Dismiss – šampon + kondicionér + sérum. Příští mytí – šampon + kůra + sérum. Neboli aplikujte masku každé druhé mytí – výsledný efekt se znásobí.
Uhlazující sérum Frizz Dismiss FPF 30 Instant Deflate aplikujte ihned po umytí, do zcela mokrých vlasů a nebojte se přidat dostatečné množství. Nejen že výrazně uhladí krepaté vlasy, ale ochrání je před teplem fénu nebo žehličky.
Pro silně kudrnaté vlasy opakujte aplikaci séra znovu po dokončení účesu.