Králova zahradnice

Přidal  |  0 Komentáře

Kralova zahradnice_DVD_3DAlan Rickman se po sedmi letech vrací k režii s filmem Králova zahradnice, který sám osobně uvedl na letošním Febiofestu. Rickman známý z populární vánoční klasiky Láska nebeská nebo jako Severus Snape v sérii Harry Potter si tentokrát kromě režie střihl i roli krále Ludvíka XIV. V další rolích se představí Rickmanova kolegyně z Harryho Pottera – Helen McCrory, která si v Potterovi zahrála Narcisu Malfoyovou. Dále uvidíte Stanley Tucciho, který ztvárnil rebela královského dvora –  Filipa II. Orleánského a v titulní roli milenců se objeví Kate Winslet a Matthias Schoenaerts, kterého jste mohli vidět v dalším letošním kostymním dramatu Daleko od hlučícího davu.

Králova zahradnice

Režie: Alan Rickman
Hrají:  Kate Winslet, Stanley Tucci, Alan Rickman, Jennifer Ehle, Helen McCrory, Matthias Schoenaerts, Alistair Petrie, Danny Webb, Steven Waddington, Pauline Moran

O filmu

Královský dvůr za doby Ludvíka XIV. byl nabitý vášněmi, lascivností a nebezpečím. To se často ukrývalo pod sešněrovanými korzety, napudrovanými parukami a bohatými krinolínami dvorních dam, ježza svými vějíři uměly zamaskovat nejednu špinavost. A tak je tomu i v případě Královy zahradnice. Kate Winslet jako emancipovaná zahradnice Sabine De Barra je povolána do Versailles, aby pro krále Francie vytvořila zahrady dosud nevídané nádhery. Pro pobyt u dvora krále Slunce jsou ale potřeba hodněostré lokty. Kate v roli Sabine musí obstát nejen jako profesionálka, která navrhne zahrady obdivované celý světem. Musí obstát i jako žena, která skrývá tajemství z minulosti. A jako vášnivá a emocionální bytost, která svou upřímností vnese do Versailles nebývalý rozruch a rozpoutá vlnu se zvláštní vlastností. Vlnu, ježumí smést toho, kdo ji rozpoutal.

Délka: 116min

Vydává Bontonfilm.