Jak vybrat ideální zimní kabelku

Přidal  |  0 Komentáře

Hneda_kabelka_Jane_Fur_Boston_Bag_Mocca_2079Kc_ModnidoplnkyCZZima již za chvilku začne. Jaká musí být správná kabelka pro nastávající sezónu? Fazony kabelek je možné měnit po celý rok, význam má především materiál: zima si žádá teplé, nepromokavé a lehce omyvatelné materiály.

Pozor na správné kombinace

Zásadním pravidlem je dobré kombinování kabelky s obuví či páskem, jediný styl – sportovní kabelka k sportovní obuvi, elegantní kabelka k elegantnímu outfitu. Základní zimní barva je přitom většinou v neutrálním odstínu hnědé, šedé nebo černé. Dávat pozor je důležitě i vzorům, například modré pruhy není vhodné kombinovat např. s teplými kozačkami.
Obecně je dobré se držet jednoduchého pravidla: čím více materiálu na botách, tím více materiálu na kabelce. To znamená, že k lodičkám se hodí drobnější kabelka přes rameno nebo psaníčko. Pro plné kotníčkové boty, mokasíny nebo polobotky – vetší kabela všech možných typů jako je hobo bag, doktorská brašna nebo také velké kabelky – tzv. tote či shopper bag.CCC_kabelka_899Kc

Jak pečovat o přírodní materiály

Ideálním materiálem na zimní kabelku je vlna, plst, tvíd, umělé a pravé kožešiny, broušená či lakovaná kůže, a také jiné silné a pevné látky. U semiše pozor, je velmi náchylný na poškození vodou.  Kožené kabelky je důležité dobře impregnovat, především ty z broušené kůže. Výhodou kůže je také, že ve velkých mrazech nepopraská, na rozdíl od umělých materiálů. V dešti či chumelenicích je možné používat trendy lakovaný materiál – jde o něj velmi snadno pečovat.