První ukázky z filmu Instalatér z Tuchlovic

Přidal  |  0 Komentáře

Instalatér z Tuchlovic, tak se jmenuje vesnická komedie o muži, který všem a všechno opraví, ale neumí ovládat svůj vlastní život. Autorem scénáře, režisérem a kameramanem filmu je Tomáš Vorel.
Luboš Cafourek je čtyřicetiletý osobitý instalatér z vesnice Tuchlovice u Prahy. Je zdatný a svědomitý, uctivý a pracovitý. Do práce jezdí na kole nebo autobusem. Nepoužívá mobil, proto jeho matka vede telefonáty místo něho a také všechno účetnictví. Kromě toho řídí celou domácnost.
Přestože je Luboš  ve svém oboru zkušený profesionál, v praktickém a společenském životě je ztracený. Za svou práci neprosí náležitou odměnu, kamarádům pořád opravuje zdarma. Peníze, které vydělá, utrácí ve prospěch toulavých koček. Neumí navázat známosti se ženami, o čemž sní jeho matka…Instalater-Jakub Kohák
Dle režiséra filmu je celý scénář napsán podle reálných postav a film je natočen na skutečných místech. „Prototypem je skutečný instalatér z Tuchlovic, kterého jsem našel, když se mi ve studiu porouchalo umyvadlo. Ale je doplněn dalšími příběhy a hláškami jiných instalatérů, které jsem za svůj život poznal…,” říká Tomáš Vorel.
Hlavní role matky a syna hrají Eva Holubová a Jakub Kohák, pro kterého to je první hlavní role v celovečerním filmu. Dále uvidíme Petru Špalkovou, Filipa Blažka, Jana Budaře, Petra Čtvrtníčka, Tomáše Matonohu nebo Báru Polákovou.
Premiéra filmu bude 6. října 2016.

Připravila Marija Sorokina