Ben-Hur se řítí na plátna kin

Přidal  |  0 Komentáře

Ben-Hur. Dobrodružný historický příběh potomka významného knížecího rodu z Jeruzaléma. Jeho adoptivní bratr Messala ho obviňuje z nevěry. Rodinu Bena-Hura posadili do vězení a sám hrdina je zbaven majetku a poslán na doživotní galeje. Po třech letech se vrací do vlasti s jedinou myšlenkou – pomstít se Messalovi. Svůj cíl chce splnit na souboji čtyřspřežích. Jak dopadne nelítostný konflikt obou hlavních postav?

Souboj jezdců se točil 32 dní

Režisér Timur Bekmambetov měl těžký úkol: stvořit realistický, dynamický a smysluplný film, kde všechny postavy jsou jakoby z reálného života. Centrální téma filmu je střet pomsty a odpuštění, což je aktuální jev dnes, jako i před tisíci lety.
Zlomový moment filmu, scénu zdrcujícího jízdního duelu Ben-Hura a Messaly, filmaři točili  32 dní. Herci se na ni připravovali tři měsíce pilováním jízdy na koni. Mimo Jacka Hustona a Tobyho Kebbella v dalších rolích vystupují Morgan Freeman, Rodrigo Santoro a Nazanin Boniadi. Freeman si zahrál roli Sheika Ilderima, který pomáhá Ben-Hurovi a učí ho, jak vést koňské čtyřspřeží. Sám režisér doufá, že tento příběh bude nejen zajímavý a upoutá hereckým výkonem, ale taký vyvolá silný dojem. Ben-Hur nepřináší jen poselství o víře, ale nutí vás zamyslet se.
Premiéra filmu bude 25. 8. 2016.

Připravila Marija Sorokina
Foto: FORUM FILM