Boj s rakouskou hydrou v deníku Čeňka Klose

Přidal  |  0 Komentáře

Přinášíme vám tip na dárek pro vašeho partnera. Má rád historii a zvláště legionářskou? Nakladatelství Epocha společně s Československou obcí legionářskou vydávají působivé svědectví ruského legionáře Čeňka Klose.
Kniha Boj s rakouskou hydrou představuje jeho deník, který si vedl během první světové války. Autentické zápisky nám Klose představují jako zapáleného vlastence, který byl odvelen do rakousko-uherské armády, ale při první příležitosti v roce 2015 přeběhl na ruskou stranu.
Deník popisuje pobyt v zajateckém táboře, práci v kontrarozvědném oddílu čs. vojska a touhu vrátit se zpět na frontu. Další život mladého Klose ovlivnila vážná nemoc, které v roce 1920, v pouhých šestadvaceti letech, podlehl. Jeho zápisky končí popisem překročením hranic svobodné vlasti… Vychází jako 4. svazek nové Edice pamětí Československé obce legionářské vydávané  společně s Československou obcí legionářskou. Edice představuje ojedinělá autentická svědectví z válečné doby přímých účastníků – dobrovolníků I. a II. československého zahraničního odboje a členů Armád ČR.

 

 

Foto: Nakladatelství Epocha