Až se zima zeptá…

Přidal  |  0 Komentáře

Katerina Geislerova Ready-to-Wear Collection Fall Winter 2017 Mercedes Benz Prague Fashion Week CREDIT: Guillaume Roujas

Módní kolekci pro podzim/zimu představila minulý týden návrhářka Kateřina Geislerová. “Kolekci jsem nazvala UPSIDE UP, což ve volném překladu znamená “návrat k normální situaci”, vysvětluje. “Po předchozí kolekci, která se vezla “Na vlně”, je to pro mě vlastně návrat ke klasickému střihu – typicky ženské siluetě s útlým pasem, ale také k luxusním materiálům jako je vlna, kašmír, kůže a hedvábí.”

Nepřehlédnutelným prvkem kolekce, kterou divákům předvedla mezi jinými návrhářčina múza Simona Krainová či herečka Jana Plodková a modelka Aneta Vignerová, jsou klobouky české značky Tonak. S tou Kateřina Geislerová spojila své síly a vytvořila limitovanou sérii vlastních návrhů klobouků.

Spolupráce s TonakemKaterina Geislerova_AW2017_VII

“Základní silueta kolekce je zahalená, potřebovala jsem tudíž i pokrývky hlavy. Přání spolupráce s českou firmou s dlouholetou tradicí se mi splnilo díky společnosti Tonak. Nesmírně se mi líbíKaterina-Geislerova-MBPFW-FW17-2505 jejich pojetí klasiky a dnes již tak těžko dosažitelná kvalita zpracování a materiálů. Tonak má za sebou více než dvousetletou zkušenost s výrobou klobouků, nicméně zůstává velmi moderní co se forem a barev týče,” vysvětluje návrhářka svoji spolupráci s Tonakem a doplňuje: “Při tvorbě jsem se držela “klasického” vzhledu klobouků a snažila jsem se jim přidat svůj rukopis, takový můj poslední dotek. Doslova jsem si hrála s možnostmi, které materiál a forma nabízely.”

Katerina Geislerova Ready-to-Wear Collection Fall Winter 2017 Mercedes Benz Prague Fashion Week CREDIT: Guillaume RoujasPoprvé modely pro muže

Barevně při tvorbě návrhářka sáhla po výrazných tónech vínové, červené, oranžové a žluté; neopomněla však ani světlé odstíny bílé a šedé, či oblíbenou tmavě modrou a černou. Modely z hřejivého úpletu, který hraje prim nejenom na svetrech, ale také šatech a kalhotách, doplňují skvěle střižené kalhotové kostýmy a kabáty.
Na základě opakující se poptávky ze strany mužů pak Kateřina vůbec poprvé kolekci obohatila o dvě pánské siluety, nesoucí se ve stejném duchu zdánlivé klasiky.

red
Foto: Guillaume Roujas