Nové knihy

Přidal  |  0 Komentáře

obalka-panek-klima-malJosef Pánek: Láska v době globálních klimatických změn

Hlavní hrdina cestuje na konferenci do Indie a ve slumu si vyfotí indickou dívku v džínách. Ta ho požádá, aby fotku smazal a on tak učiní. Zanedlouho ji potká na konferenci a zjistí, že je vědkyně. Seznámí se s ní blíž. Bude jejich vzájemná přitažlivost tak silná, aby překonala i ohromné kulturní rozdíly? Novela Láska v době globálních klimatických změn vypráví o globální vesnici zvané Země, nelogičnosti rasismu i nevyzpytatelných cestách srdce, a hlavně o tom, jak se všichni bojíme změn, zatímco ta největší z nich se odehrává kolem nás.

Škola, jaká může býtprirodopis-8-2

Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím u nás. Patří také mezi největší propagátory interaktivní výuky a zavádění nových výukových metod do škol v ČR. V produkci nakladatelství najdete také učebnice, které vycházejí vstříc školám se zájmem o alternativní postupy při výuce. V roce 2007 Nakladatelství Fraus jako první ve střední Evropě vyvinulo interaktivní učebnici a významně tím ovlivnilo další vývoj způsobu výuky v českém školství. V současné době využívá interaktivní učebnice Nakladatelství Fraus více než polovina škol ČR.

ultramaratonec-obUltramaratonec – proslulý ultramaratonský běžec Charlie Engle vypráví svůj strhující životní příběh

Charlie Engle se kvůli drogám postupně propadl až na dno společnosti a zdálo se, že tragický konec je neodvratný. Pak mu do života náhle vstoupila jiná vášeň. Vášeň, která mu zachránila život – běhání. Dokázal mnohé a dostal se mezi světovou špičku extrémních běžců, běhal nejtěžší světové závody a jako první přeběhl se dvěma kolegy Saharu. Ale ani pak se jeho život neubíral klidně a přišel další zvrat – vězení. Naštěstí tu bylo běhání, které mu pomohlo překonat nespravedlivý trest. V knize Ultramaratonec, kterou v češtině vydává Práh, vypráví svůj vlastní životní příběh. Příběh muže, který neuvěřitelnou vůlí a díky pomoci dobrých přátel a rodiny dokázal to, co se na počátku zdálo nemožné… Novinka Ultramaratonec je nejen napínavou četbou, ale také skvělou motivací.