Chraňte svou kůži

Přidal  |  0 Komentáře

Máme za sebou deštivý týden, po kterém se ale sluníčko může vrátit v plné síle. A právě jarní paprsky mohou být velmi zákeřné, protože ochraně proti škodlivému záření nevěnujeme takovou pozornost jako v létě. A to je velká chyba! 

Největším strašákem je samozřejmě rakovina kůže. Naštěstí se jedná o typ rakoviny (vlastně jediný typ rakoviny vůbec), který je viditelný pouhým okem. A pokud je diagnostikovaná včas, 90 % případů je účinně léčitelných. Na druhou stranu je tento typ rakoviny nejrychleji se šířící a vede k úmrtnosti stále mladší věkové skupiny. Recept, jak neonemocnět, je jednoduchý: v první řadě rakovině předcházet nebo riziko, že jím onemocníte, snížit na minimum. Držte se proto následujících doporučení:

Nepobývejte na slunci mezi polednem a 4. hodinou odpoledne.

Děti mladší 3 let nevystavujte přímé sluneční expozici.

Noste tričko, pokrývku hlavy a sluneční brýle.

Opalovací přípravek aplikujte opakovaně a v dostatečném množství.

Užíváte léky? Před pobytem na slunci si přečtěte příbalový leták.

Věděli jste, že slunečníky nechrání před veškerým UV zářením?

Vyhýbejte se soláriím.

O svou pokožku pečujte i po slunění.

A v případě jakýchkoliv pochybností, si podezřelé útvary (či útvar) nechejte vyšetřit. V oboru prevence rakoviny se již více než 10 let společně s lékaři a experty v oboru prevence rakoviny kůže angažuje značka La Roche-Posay a již třetím rokem pořádá osvětovou kampaň SKINCHECKER. Letos se všechny informace pohromadě dozvíte na nové webové stránce www.chrantesvoukuzi.cz