Nová hvězda na televizním nebi

Přidal  |  0 Komentáře
Za řečnickým pultíkem šéfredaktorka Nina Fibigerová

Za řečnickým pultíkem šéfredaktorka Nina Fibigerová

Po téměř dvouleté přípravě zahájila zkraje listopadu v Praze svou činnost nová internetová televize – TV Architect. Jedná se o specializovaný projekt mezinárodního dosahu pod sloganem: Spojujeme svět architektury.

Za úkol si vzala účinné spojování nejen světa architektury, developmentu a stavebnictví, ale také obor a veřejnost. Chybět nebudou bloky o výtvarném umění i cestování za daným tématem. TV Architect je kombinací online televizního kanálu a zpravodajského webu a dosud na českém mediálním trhu nic podobného nebylo.
Na návštěvníky webu čeká velké spektrum videí od dokumentů přes reportáže až po rozhovory, i fotografie a články roztříděné do devíti základních informačních okruhů: Architektura a Urbanismus, Inovace a Technologie, Veřejný sektor, Development a Stavby, revitalizace a rekonstrukce, Zelená architektura, Historie a osobnosti, Profily partnerů a Zprávy a Aktuality.

Aktuální redakční obsah

Poslední jmenovaný okruh je vyhrazen pro čerstvé novinky. Jak řekla na tiskové besedě novinářům šéfredaktorka TV Architect Nina Fibigerová, aktuální redakční obsah bude denně informovat o oborovém dění doma i ve světě.
„Snažili jsme se, aby zde každý našel, co potřebuje. Cílovým divákem je ten, kdo se zajímá o moderní technologie a trendy ve stavitelství, není mu lhostejné prostředí, ve kterém žije a jaké stavby ho obklopují, rád poznává nová místa a je zvědavý – nestačí mu pouze základní informace, ale chce znát podrobnosti i příběhy, které se skrývají za zdánlivě nehybnými stavbami…“ dodala Fibigerová.

Jedinečný seriál a World Architecture Festival

Do začátku mj. přichází TV Architect s lákavým seriálem pod názvem „ Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše“. Známý publicista, moderátor a historik architektury Ing. arch. Zdeněk Lukeš představí divákům z široké veřejnosti málo známé stavební unikáty a není pochyb o tom, že leckdy svými příspěvky rozšíří obzory i na slovo vzatým odborníkům.

Architekt Zdeněk Lukáš, autor jedinečného seriálu

Architekt Zdeněk Lukáš, autor jedinečného seriálu

V polovině listopadu tohoto roku se v Berlíně koná mezinárodní festival o architektuře – World Architecture Festival Berlin, kde se sejde špička světové architektury a TV Architect je mediálním partnerem této akce. Již nyní se tedy můžeme těšit na zpravodajství z tohoto svátku mezinárodního stavitelství. Více na: www: tvarchitect.comPřipravil Ivan Černý
Foto archiv TV

Na foto v záhlaví realizační tým TV Architect; poslední zprava autor myšlenky a podnikatel Pavel Basl