Vyzkoušejte jednoduché rychlé recepty a doplňte vitamíny

Přidal  |  0 Komentáře

Ani v zimním období se nemusíte připravit o svou oblíbenou zeleninu a ovoce. Stačí sáhnout po jejich mražené variantě, kterou jednoduše přidáte do receptů. Nepřijdete o přísun vitamínů a minerálních látek, které jsou i v zimě velmi potřeba. Vyzkoušejte například plnou chuť kukuřice, mrkve a hrášku v těstovinovém salátu nebo zavzpomínejte na léto s lahodným malinovo-jogurtovým krémem.

Těstovinový salát

Budete potřebovat:Testovinovy salat

500 g těstovin

1 balení S kukuřicí 350 g

200 g šunky

majonéza (případně bílý jogurt)

sůl

pepř

Ve vroucí osolené vodě nechte vařit těstoviny, poté vychlaďte. Mezitím si uvařte zeleninovou směs S kukuřicí 350 g podle návodu a také nechte vystydnout. Do misky nakrájejte na kostičky šunku, přidejte těstoviny, zeleninu, osolte, opepřete a vmíchejte majonézu. Pro zdravější a lehčí variantu použijte místo majonézy bílý jogurt. Podávejte jako samostatné jídlo s pečivem nebo přílohou k masu.

Malino-jogurtový krém

Rozmazlete se skvělým malinovo-jogurtovým krémem a vraťte se ve vzpomínkách do horkého léta, ke kterému toto ovoce neodmyslitelně patří.

Malinovo.jogurtovy kremBudete potřebovat:

2 balení Maliny 200 g

200 ml smetany na šlehání

500 g bílého jogurtu

50 g cukru krupice

lístky meduňky nebo máty na ozdobu

Smetanu ke šlehání a cukr vyšlehejte dotuha v míse. Poté přidejte bílý jogurt a opatrně vmíchejte společně s rozmraženými malinami. Několik kousků ovoce si schovejte na ozdobu. Krémem naplňte pohár, ozdobte malinami a lístky meduňky.