Nejhezčí pohled na svět je ze hřbetu koně

Přidal  |  0 Komentáře

V záplavě právě vycházejících kalendářů na rok 2021 září jako drahokam v hromadě hlušiny nástěnný kalendář z autorské dílny uměleckého fotografa Jana Parkmana a manažerky a producentky Lucy Junk, titulka_clanekkterá žije a podniká střídavě v USA – New Yorku a Miami, a v Praze.

Vlastním jménem Lucie Junková je zakladatelkou charitativní neziskové organizace Galerie Silných srdcí se zaměřením na pomoc dětem z Dětských domovů, kterým pomáhá plnit jejich sny, kupříkladu o pobytu u moře. Do Chorvatska jmenovaná společnost od doby svého vzniku v roce 2013 poslala již pěknou řádku desítek dětí. Za stejným účelem Lucy Junk právě vydává i nástěnný kalendář, fotografovaný ve stájích v Dubí-Bystřici, plavení koní se konalo v Orasicích nad Ohří a velký dík při fotografování též patří ustájení v Bardonově.
Na charitativním kalendáři s námětem koní tedy pracoval umělecký fotograf a fotoreportér Jan Parkman, grafického zpracování se zdařile zhostil Jakub Schulz, o make-up se postarala Pavlína Markéta Pospíšilová a svůj nápad, tvář i postavu k nafotografování věnovala Lucy Junk. Jak jsme již shora poznamenali, veškerý výtěžek z prodeje poputuje na Galerii Silných srdcí, která ho použije pro dobro dětí z DD.

Více na: www.galeriesilnychsrdci.cz

Objednávky na webových stránkách či na adrese info@galeriesilnychsrdci.cz011

 

 Ivan Černý
Foto Jan Parkman

 

Foto v záhlaví: Na snímku vidíme zleva Lucii Junkovou, zprava pak Pavlínu M. Pospíšilovou