Svět ROTARY míří do Prahy

Přidal  |  0 Komentáře

Po pět zářijových dnů se stane Praha hlavním městem Rotary. Od 14. do 19. září si zde dali dostaveníčko rotariáni z padesáti převážně evropských zemí, v čele se světovým prezidentem Rotary International a dalšími vysokými funkcionáři. Hostitelem významného setkání bude poprvé v dějinách Rotary distrikt 2240 – Česká republika a Slovenská republika. Akce se koná v Kongresovém centru Praha. Nepůjde však jen o pouhá jednání, ta proběhnou v pátek v rámci seminárního dne. V sobotu večer se v paláci Žofín na vltavském ostrově bude Slavnostní Gala večer s kulturním programem. Po všechny dny připravili organizátoři účastníkům hodnotný program.
logo-rotary-2021
„Setkání, Institut Rotary, každý rok hostí rotariáni v některé zemi, kde hnutí Rotary působí. K nám se chystají rotariáni ze 104 distriktů z osmi zeměpisných zón. Vymění si zkušenosti z oblasti neziskového sektoru, informují se o zajímavých projektech a jistě naváží mnohá přátelství. Pražský Rotary Institut je nejvýznamnější mezinárodní setkání v téměř stoleté historii Rotary v Česku a na Slovensku“, řekla novinářům ředitelka Pražského institutu Irena A. Brichta.

Dům přátelství

Kromě nejvyšších představitelů hnutí jako například světový prezident Shekhar Mehta z Indie, Bývalí presidenti Holger Knaack z Německa a Carl-Wilhelm Stenhammar ze Švédska nebo člen správní rady Nadace Rotary Per Hoyen z Dánska, přijedou do Prahy i ředitelé zón a nastupující guvernéři distriktů, aby se zdokonalili v dovednostech vedení lidí, motivace a legislativy v nejstarší charitativní organizaci na světě. Hostitelé se zúčastní programu pro rotariány a partnery budoucích guvernérů a budou jim tak trochu průvodci po naší krásné zemi.
Dobrým zvykem při mezinárodních rotariánských setkáních je názorná výměna zkušeností formou výstavních stánků, informačních panelů o klubových projektech, v tzv. Domě přátelství. Bývá zde připravena i řada živých kulturních vystoupení. Také letos bude Dům přátelství otevřen od pátku 17.9. do neděle 19.9. ve Forum Foyeru Kongresového Centra Praha.  K vidění budou některé projekty našich i zahraničních Rotary klubů a distriktů. Hostitelé z Česka a Slovenska se jistě také budou chtít pochlubit nějakými zajímavými projekty a třeba najít nové partnery pro jejich uskutečnění. V Domě přátelství budou také licencovaní dodavatelé všeho Rotariánského a propagačního materiálu.
1 (1)Organizátoři Pražského institutu mají zdraví a bezpečnost jako svou hlavní prioritu, vždyť jde o první živou Rotary akci v Evropě. Všechny hotely a Kongresové centrum Praha mají zavedena přísná dezinfekční a přísná opatření proti Covidu.

 

Ivan Černý
foto: ROTARY CLUB PRAHA CITY