Tak trochu jiné pohádky

Přidal  |  0 Komentáře

Usměvavou knížku s roztomilými ilustracemi vydalo v tento čas nakladatelství Olympia. To vedle prózy, literatury faktu,Cimicky obalka detektivek a dalších žánrů nikdy ve svém edičním plánu na dětské čtenáře nezapomíná a snaží se přinést to nejlepší, co jsou i současní autoři schopni nabídnout. Titul Tří kočky na cestách si jistě s radostí přelouskají jak prvnáčci, tak třeťáci. Těm nejmladším představovanou knížku mohou předčítat maminka s tátou, nebo babí s dědou. Výsledek bude vždycky stejný – děti se pobaví a objeví poté kouzlo vlastních chvil, strávených s literaturou.

Graficky velmi hezky vyvedená publikace doktora lidských duší a spisovatele Jana Cimického je i navzdory všeobecnému nedostatku papíru vydána v tvrdých deskách, má přes 170 stran čtivého textu a něžnou ženskou rukou ji ilustrovala talentovaná Alena Šmejkalová. Tři kočky na cestách jsou bezesporu jedním z nejhezčích dárků pod vánoční stromeček, který mohou malý čtenáři od Ježíška, potažmo rodičů dostat.

Začtěme se tedy spolu…

…znáte tři mluvící kočky, vážení? Ovšemže ano! Vždyť jsou největší atrakcí v cirkuse a všichni, i pan Kareš, u kterého bydlí, jsou z nich nadšeni. Blíží se Vánoce a cirkus bude mít volno. Všichni se rozjedou domů, aby mohli oslavit Štědrý den, ale na cestě je zastihne sněhová vánice. Cesty jsou zaváté a není vidět na krok. Celý cirkus tak uvízne vysoko v horách a nemůže pokračovat. Naštěstí se tam v pravou chvíli objeví horská chata! Mohou se tam na pár dní schovat. A tak se večer společně usadí u hořícího krbu, kde je příjemné teplo, a postupně si vypráví svoje zážitky a pohádky ze všech koutů světa. Vždyť toho s cirkusem tolik procestovali: A najednou tak za nimi ke krbu přicházejí staří známí, třeba Krakonoš nebo vodník Machulda!
Nevěříte? Přečtěte si tedy jejich vyprávění…

Ivan Černý
Foto nakl. Olympia